O Ramży

Ramża

Witajcie,

Jestem Rozbójnikiem Ramżą! Mieszkam niedaleko Was, na wzgórzu Ramża, nazwanym tak od mojego imienia. Uwielbiam spacerować po lesie i złoszczę się, kiedy ktoś nie szanuje piękna przyrody! Na tej stronie internetowej chcę Was zachęcić do troski o ekologię, a także zmotywować do segregowania śmieci. Spójrzcie! Ja też mam cztery kolorowe worki, do których wyrzucam odpowiednie odpady. To takie proste!

Mieszkańcy naszej gminy odzyskują dziś zaledwie kilka procent produkowanych w domu śmieci. Tysiące ton tego, co można ponownie wykorzystać, marnuje się, trafiając na górę śmieci. Sortujcie i wyrzucajcie śmieci do odpowiednich pojemników. Włączcie się do Ekoakcji-segregacji!

Czy wiecie, że każdy z nas produkuje rocznie aż 360 kilogramów śmieci, a razem wytwarzamy ich ponad 15 tysięcy ton? W szybkim tempie usypalibyśmy z odpadów drugą górę wielkości mojego wzgórza. A przecież nikt z nas nie chce żyć na ogromnym wysypisku śmieci!

Niestety, zdarza się także, że trujące, niebezpieczne i szkodliwe odpady podrzucacie w okolice mojego domu. Niszczycie w ten sposób piękny leśny krajobraz i zatruwacie środowisko. Wspólnie zatroszczmy się o nasze otoczenie. Zapraszam Was do odwiedzania urokliwych leśnych zakątków, które wybrałem na swój dom. Na terenie Wzgórza Ramża znajdują się aż dwie ścieżki przyrodniczo-edukacyjne: „Śladami Belka” oraz „W cieniu kasztanowca”. Odkrywajcie zielone zakątki naszej gminy i pomóżcie im przetrwać.

Zagrajcie w grę MEMORY i zobaczcie jak proste jest sortowanie odpadów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy także Ekościągę.

R.R.

Dofinansowanie